Έναρξη λειτουργίας (από 19/06/2023) της εφαρμογής Μηχανογραφικού Σχολικής Μονάδας για τη δημιουργία κωδικού ασφαλείας των υποψηφίων για την ηλεκτρονική υποβολή Μηχανογραφικού Δελτίου (Μ.Δ.) και Παράλληλου Μηχανογραφικού Δελτίου (Π.Μ.Δ.)

Δημοσιεύθηκε : Παρασκευή, 16 Ιούνιος 2023

mixanografiko

Σας ενημερώνουμε ότι από τη Δευτέρα 19 Ιουνίου 2023 και μέχρι τις 30 Ιουνίου, θα μπορείτε να επισκέπτεστε το Σχολείο για να λάβετε τους κωδικούς για την πλατφόρμα του Μηχανογραφικού. Η ανάρτηση αφορά τους:

• Τελειόφοιτους και απόφοιτους που συμμετέχουν στις Πανελλαδικές εξετάσεις για την εισαγωγή στην τριτοβάθμια εκπαίδευση για το έτος 2023, προκειμένου να υποβάλλουν Μηχανογραφικό Δελτίο για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση ή/και Παράλληλο Μηχανογραφικό Δελτίο για εισαγωγή στα Δημόσια ΙΕΚ.
  • Τελειόφοιτους που δε συμμετέχουν στις Πανελλαδικές εξετάσεις για την εισαγωγή στην τριτοβάθμια εκπαίδευση για το έτος 2023, προκειμένου να υποβάλλουν Παράλληλο Μηχανογραφικό Δελτίο για εισαγωγή στα Δημόσια ΙΕΚ.
  • Απόφοιτους με την κατηγορία 10% που συμμετέχουν στις Πανελλαδικές εξετάσεις χωρίς νέα εξέταση για την εισαγωγή στην τριτοβάθμια εκπαίδευση για το έτος 2023, προκειμένου να υποβάλλουν Μηχανογραφικό Δελτίο για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση

Ταυτόχρονα με τους κωδικούς σας μπορείτε να παραλάβετε και τα απολυτήριά σας.

Η παραλαβή των παραπάνω θα γίνεται κάθε μέρα από τις 09:00-13:00. Ειδικά για την πρώτη ημέρα (Δευτέρα 19/6/23) θα δίνονται μετά τις 11:00.

ΤΕΦΑΑ - πρόγραμμα Μαγνησίας & Τρικάλων

Δημοσιεύθηκε : Τετάρτη, 14 Ιούνιος 2023

Στη συνέχεια προηγούμενων αναρτήσεων σας κοινοποιούμε το πρόγραμμα εξετάσεων Μαγνησίας & Τρικάλων και για τις εξετάσεις των συμπληρωματικών εξετάσεων στα αγωνίσματα που σας ενδιαφέρουν

Εξεταστικά κέντρα ειδικών μαθημάτων - Λάρισα

Δημοσιεύθηκε : Τρίτη, 13 Ιούνιος 2023

Ενημέρωση σχετικά με συμπληρωματική προκήρυξη διαγωνισμού για την εισαγωγή στις Στρατιωτικές Σχολές όσον αφορά τον αριθμό εισακτέων

Δημοσιεύθηκε : Κυριακή, 11 Ιούνιος 2023

Σας γνωρίζουμε ότι αναρτήθηκε στο διαδίκτυο στην ιστοσελίδα του ΓΕΕΘΑ: http://www.geetha.mil.gr η συμπληρωματική προκήρυξη του αντίστοιχου διαγωνισμού για την επιλογή σπουδαστών/τριών ΑΣΕΙ, ΣΣΑΣ, ΣΑΝ & ΑΣΣΥ ακαδημαϊκού έτους 2023-2024, όσον αφορά τον αριθμό εισακτέων.

Δείτε την και παρακάτω