"Έφυγαν νωρίς". Αφιέρωμα από τη ραδιοφωνική μας ομάδα "Larissa Riverside" την Πέμπτη 7 Απριλίου στις 20:00

Δημοσιεύθηκε : Δευτέρα, 04 Απρίλιος 2016

Σας καλωσορίζουμε σε μια ακόμη προγραμματισμένη εκπομπή του Σχολείου μας!

Αυτή τη φορά επιλέξαμε να κάνουμε ένα αφιέρωμα σ' αυτούς τους καλλιτέχνες, άντρες και γυναίκες, που έφυγαν από τη ζωή δίχως να προλάβουν να αναδείξουν όλο το ταλέντο τους. Έφυγαν από κοντά μας, είτε από εξαρτήσεις, είτε από ανίατες ασθένειες είτε από ατυχήματα.

Παύλος Σιδηρόπουλος,  Νίκος Ξυλούρης, Jim Morisson, John Lenon, Παντελής Παντελίδης, Amy Winehouse είναι μερικές από τις εκπληκτικές φωνές που θα μείνουν χαραγμένες μέσα μας για πάντα.

Απολαύστε την εκπομπή που ετοιμάσαμε για όλους εσάς την Πέμπτη 7 Απριλίου στις 20:00 ΜΟΝΟ από το European School Radio και το http://www.europeanschoolradio.eu

5afisaA4efigannoris

Η νέα ραδιοφωνική εκπομπή του Σχολείου μας και... "we love 90's"!

Δημοσιεύθηκε : Παρασκευή, 26 Φεβρουάριος 2016

H ραδιοφωνική ομάδα του 8ου ΓΕΛ Λάρισας "Larissa Riverside" σας προτείνει να την ακολουθήσετε σε μονοπάτια ...παλιά. Παλιά αλλά ωραία. Της "χρυσής" δεκαετίας του '90.  Τόσο ωραία που απολαμβάνουμε τα τραγούδια της ακόμα και σήμερα!

Την Πέμπτη 10 Μαρτίου στις 20:00  ακούστε με την εκπομπή "We love 90's" μόνο από το www.europeanschoolradio.eu

Larissa Riverside blogafisa4

Larissa Riverside 4site

Η νέα ραδιοφωνική εκπομπή του Σχολείου μας και... "love is in the air"!!!

Δημοσιεύθηκε : Τρίτη, 09 Φεβρουάριος 2016

afisaA4 site

Περισσότερα για την εκπομπή στο επίσημο site του European School Radio

"...Come Back!!" 17/12/15, 20:00 από το 8ο ΓΕΛ Λάρισας και τη ραδιοφωνική ομάδα "Larissa Riverside"

Δημοσιεύθηκε : Παρασκευή, 11 Δεκέμβριος 2015

We are back!!!!!

esrbanner

larissariverside

esr1afisa

Ανυπομονώντας ολόκληρο το καλοκαίρι για να έρθει η στιγμή να ξαναβγούμε "on air", το μόνο που καταφέραμε ήταν ...να περάσουν οι διακοπές πολύ γρήγορα!! Όμως η ομάδα "Larissa Riverside" δούλευε μεθοδικά και προετοίμασε το έδαφος για τις εκπομπές που ξεκινάνε στις 17 Δεκεμβρίου!!

Κάθε μήνα λοιπόν, μία Πέμπτη στις 20:00 η ραδιοφωνική ομάδα "Larissa Riverside" του Σχολείου μας θα εκπέμπει για εσάς αγαπημένα τραγούδια και σχόλια.

Μείνετε λοιπόν πιστοί στο ραδιοφωνικό μας ραντεβού για 2η συνεχόμενη χρονιά και πάντα στο European School Radio: και στην ιστοσελίδα http://europeanschoolradio.eu

ΔΥΝΑΜΩΣΤΕ ΤΟ!!!!! To European School Radio μπορείτε να το ακούτε από το pc, tablet, laptop από την παραπάνω διεύθυνση ή από την Αρχική σελίδα της ιστοσελίδας του Σχολείου μας. Σε περίπτωση που έχετε smartphone κατεβάστε τη δωρεάν εφαρμογή tunein radio και αναζητήστε μας!!

** Για όσους δε μπορέσουν μα μας απολαύσουν live, από την επόμενη ημέρα η εμπομπή μας θα βρίσκεται αναρτημένη στο "ράφι" της ψηφιακής "δισκοθήκης" του Σχολείου μας. Κάντε κλικ στην παρακάτω εικόνα και αναζητήστε μας!!!

Η δισκοθήκη του Σχολείου μας!

"...Rock is our life!!" 14/1/2016 στις 20:00 από το 8ο ΓΕΛ Λάρισας και τη ραδιοφωνική ομάδα "Larissa Riverside"

Δημοσιεύθηκε : Παρασκευή, 11 Δεκέμβριος 2015

Rock is our life!!

esrbanner

LarissaRiverside2giasite

larissariverside

Ανυπομονώντας ολόκληρο το καλοκαίρι για να έρθει η στιγμή να ξαναβγούμε "on air", το μόνο που καταφέραμε ήταν ...να περάσουν οι διακοπές πολύ γρήγορα!! Όμως η ομάδα "Larissa Riverside" δούλευε μεθοδικά και προετοίμασε το έδαφος KAI για το 2016!! Έτσι, θα είμαστε on air και πιστοί on microphone την Πέμπτη 14 Ιανουαρίου στις 20:00!!!

Η δισκοθήκη του Σχολείου μας!