Σύλλογος γονέων & κηδεμόνων

Δημοσιεύθηκε : Κυριακή, 12 Φεβρουάριος 2017

Ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων βρίσκεται πάντα κοντά στο Σχολείο, τόσο για την επίλυση διαφόρων προβλημάτων όσο και για όλες τις Σχολικές μας δραστηριότητες.

Στις τελευταίες εκλογές (στις 9/2/2017) διεξήχθησαν οι εκλογές για την ανάδειξη του νέου Δ.Σ του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων του σχολείου μας και η ψηφοφορία ανέδειξε το παρακάτω επταμελές συμβούλιο:

1.Πρόεδρος:Γεωργάκη Ελισάβετ

2.Αντιπρόεδρος:Καραούλης Δημήτριος

3.Γραμματέας:Σαλαμπάση Σοφία

4.Ταμίας:ΠανάραΜένια

5.Μέλη: Λαζαρίδης Ασημώτος –Κουτσιμπέλη Νίκη -Τσεζμά Άννα

Το προηγούμενο Συμβούλιο απαρτίζονταν από τα παρακάτω μέλη:

Πρόεδρος: Καλοτραπέζη - Καφαδάρη Γιώτα

Αντιπρόεδρος: - Τρίμη Λέτα

Ταμίας: Ψαλτούλη Φρόσω

Μέλη: Μητσιούλη Μαρία - Γκουντουβά Γιάννα

Κοπή πίτας του Συλλόγου Γονέων & κηδεμόνων του Σχολείου μας

Δημοσιεύθηκε : Τετάρτη, 27 Ιανουάριος 2016

Ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων του 8ου Λυκείου έκοψε την καθιερωμένη πρωτοχρονιάτικη πίτα.

Οι τυχεροί μαθητές (ανά Τάξη) οι οποίοι κέρδισαν τα φλουριά είναι:

Α' Τάξη: Βάνκο Ειρήνη (Νικολίνα)

Β' Τάξη: Γκανά Ειρήνη

Γ' Τάξη: Παπαδοπούλου Στελίνα

pita1

Γενική συνέλευση Συλλόγου γονέων & κηδεμόνων

Δημοσιεύθηκε : Τρίτη, 10 Φεβρουάριος 2015

Αγ
απητοί γονείς & κηδεμόνες,

σας ενημερώνουμε ότι θα πραγματοποιηθεί Γενική Συνέλευση του Συλλόγου γονέων & κηδεμόνων την Πέμπτη 19/02/2015 και ώρα 16:00. Θέμα της Συνέλευσης είναι οι εκλογές για το νέο Δ.Σ. του Συλλόγου και Αντιπροσώπων στην Ένωση Γονέων. Όσοι γονείς επιθυμούν να είναι υποψήφιοι να επικοινωνήσουν με την πρόεδρο του Συλλόγου κα Καλοτραπέζη - Καφαδάρη Γιώτα, στα τηλέφωνα 2410 410 959, 6947235077, μέχρι την Τετάρτη 18/02/2015

Με εκτίμηση,

Η Πρόεδρος Καλοτραπέζη - Καφαδάρη Γιώτα

Η Αντιπρόεδρος Μπουλάκη - Τρίμη Λέτα

Η Ταμίας Ψαλτούλη Φρόσω

Τα μέλη Μητσιούλη Μαρία - Γκουντουβά Γιάννα

Ενημέρωση γονέων & κηδεμόνων για το Νέο Λύκειο

Δημοσιεύθηκε : Τρίτη, 21 Οκτώβριος 2014

Πραγματοποιήθηκσ σήμερα Τρίτη 21 Οκτωβρίου 2014 η πρώτη ενημέρωση του Σχολείου προς τους γονείς & κηδεμόνες των μαθητών μας. Η ενημέρωση πραγματοποιήθηκε από τον Δ/ντή του Λυκείου κ. Τσιχουρίδη Χαρίλαο ο οποίος προσπάθησε επιτυχώς να αποκωδικοποιήσει τον δύσκολο γρίφο του βαθμού που θα λάβει κάποιος απόφοιτος του Νέου Λυκείου. Μετά το πέρας της παρουσίασης Διευθυντής και Εκπαιδευτικοί του Σχολείου απάντησαν στα ερωτήματα των γονέων και τους ενημέρωσαν για το ξεκίνημα των παιδιών τους στη νέα Σχολική χρονιά.

Δείτε εδώ την παρουσίαση του Νέου Λυκείου

και εδώ δοκιμάστε να υπολογίσετε τα μόριά σας μετά την απόλυσή σας από το Λύκειο