Το 8ο ΓΕΛ Λάρισας στο RUN GREECE!

Δημοσιεύθηκε : Κυριακή, 26 Μάρτιος 2017

Το Σχολείο μας, ασταμάτητο από δράσεις, επισκέψεις, ενημερώσεις, εκδρομές (σύντομα...) αλλά και μαθήματα (μην τα ξεχνάμε αυτά!) συμμετείχε στο φετινό RUN GREECE των 5 Km που διεξήχθη σήμερα στην πόλη μας! Οι συμμετέχοντες χιλιάδες, το ίδιο και οι συνοδοί τους, οπότε ήταν αρκετά δύσκολο να μαζευτούμε οι 30 μαθητές/τριες και οι 5 καθηγητές(!!!!) του Σχολείου μας για μια φωτογραφία!!! Αν και σημασία δεν έχει ο χρόνος τερματισμού, αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στον μαθητή του Σχολείου μας Κανάκη Βασίλη ο οποίος τερμάτισε 4ος, πίσω ακριβώς από 3 επαγγελματίες μαραθωνοδρόμους!!!

Για την ιστορία, ίσως είμαστε το μοναδικό Σχολείο του οποίου η Διεύθυνση (Διευθυντής & Υποδιευθυντής) συμμετείχαν στο RUN GREECE! Κι αν θέλετε κι άλλα στατιστικά, το 25% του Συλλόγου μας έλαβε μέρος στον αγώνα!!! Μπορείτε να βρείτε άλλο Σχολείο με τα παραπάνω επιτεύγματα;;;

Όλο το φωτογραφικό υλικό μπορείτε να το βρείτε στο Λεύκωμα του Σχολείου μας

Για να ενημερωθείτε για τους ατομικούς σας χρόνους πατήστε εδώ

Πρωτιές μαθητών μας σε Σχολικούς αγώνες στίβου

Δημοσιεύθηκε : Δευτέρα, 04 Απρίλιος 2016

Στις 29 Μαρτίου 2016 πραγματοποιήθηκαν Σχολικοί αγώνες στίβου Α' Φάση μαθητών και μαθητριών Γενικών Λυκείων και ΕΠΑ.Λ

Οι αγώνες διεξήχθησαν στο Ε.Α.Κ. Λάρισας (Αλκαζάρ)

Ο μαθητής της Α' Τάξης του Σχολείου μας Κανάκης Βασίλειος κατέλαβε τη 2η θέση στο αγώνισμα των 1500 μέτρων, ο Στάθης Βαλσαμόπουλος την 2η θέση στο άλμα εις μήκος και η Καλέμα Έλενα την 3η θέση στα 800 μέτρα.

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Σχολείου συνεχάρη όλους τους συμμετέχοντες.

kanakis1kanakis2kanakis3kanakis4stelen

6 Οκτωβρίου 2014: Πανελλήνια ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Δημοσιεύθηκε : Δευτέρα, 13 Οκτώβριος 2014

6 Οκτωβρίου: Από φέτος καθιερώνεται σαν την "Πανελλήνια ημέρα Σχολικού Αθλητισμού". Με απόφαση λοιπόν του Υπουργείου Παιδείας η κάθε Σχολική Μονάδα διοργανώνει Σχολικούς αγώνες. Έτσι λοιπόν και το Σχολείο μας από το πρωί επιδόθηκε σε αγώνες μπάσκετ και βόλλευ!!! Ποιοί ήταν οι νικητές; Μα ποιός άλλος από τον ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ!!!!!

Οι αγώνες πραγματοποιήθηκαν υπό την εποπτεία - διαιτησία του καθηγητή Φ/Α του Σχολείου μας κου Γιαννακού Παναγιώτη και τον υπόλοιπο Σύλλογο καθηγητών ως θεατές.

όλες οι φωτό της ημέρας στο Σχολικό μας λεύκωμα

Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Δημοσιεύθηκε : Δευτέρα, 05 Οκτώβριος 2015

5 Οκτωβρίου: Από πέρυσι και την 1η Δευτέρα του Οκτώβρη έχει καθιερωθεί σαν "Πανελλήνια ημέρα Σχολικού Αθλητισμού". Με απόφαση λοιπόν του Υπουργείου Παιδείας η κάθε Σχολική Μονάδα διοργανώνει Σχολικούς αγώνες. Έτσι λοιπόν και το Σχολείο μας από το πρωί επιδόθηκε σε αγώνες ποδοσφαίτου, μπάσκετ και βόλλευ!!! Ποιοί ήταν οι νικητές; Μα ποιός άλλος από τον ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ!!!!!

Οι αγώνες πραγματοποιήθηκαν υπό την εποπτεία - διαιτησία του καθηγητή Φ/Α του Σχολείου μας κου Γιαννακού Παναγιώτη και τον υπόλοιπο Σύλλογο καθηγητών ως θεατές (και όχι μόνο!).basket8

basket4basket3basket2

basket6