Αποκριάτικο ξεφάντωμα στο 8ο ΓΕΛ Λάρισας!

Κατηγορία: Εορτές
Δημοσιεύθηκε : Παρασκευή, 24 Φεβρουάριος 2017

Μια θεσπέσια θεατρική παράσταση είχαμε τη χαρά να παρακολουθήσουμε και σήμερα στο Σχολείο μας! Μια παράσταση από αυτές που εδώ και 6 συνεχόμενα χρόνια δημιουργεί στο Σχολείο μας η κ. Μάγδα Τρακάλα! Το ... menu της ημέρας περιελάμβανε πανέμορφα και πανέξυπνα σκετς, βγαλμένα από πετυχημένες διαφημίσεις, θεατρικές παραστάσεις, ταινίες κινηματογράφου/τηλεόρασης αλλά και απίστευτους αυτοσχεδιασμούς! Πολλοί μαθητές μαζί με την κ. Τρακάλα ετοίμαζαν εδώ και καιρό την παράσταση, κουβαλώντας απ' το σπίτι τους σε πολλές περιπτώσεις ...και τα προικιά τους για να προετοιμάσουν την κάθε τους σκηνή! Στο τέλος βέβαια δεν παρέλειψαν να μιμηθούν, ποιούς άλλους: όλους εμάς τους καθηγητές/τριες! που τους ζούμε, μαλώνουμε, συμφωνούμε, διαφωνούμε, επιχειρηματολογούμε αλλά πάνω απ' όλα ΑΓΑΠΑΜΕ!!!!

apokries1

Δείτε όλο το φωτογραφικό υλικό της εκδήλωσης στο Λεύκωμα του Σχολείου μας!

Σε λίγες ημέρες παρακολουθήστε και βίντεο της παράστασης στην ταινιοθήκη του Σχολείου μας

1ο Μέρος παράστασης

2ο Μέρος παράστασης