Παρουσίαση Ερευνητικών Εργασιών Α' Λυκείου

Κατηγορία: Α' Λυκείου
Δημοσιεύθηκε : Τετάρτη, 11 Μάιος 2016

Παρουσιάστηκαν την Δευτέρα 9 Μαϊου 2016 οι τελικές εργασίες των μαθητών των τεσσάρων Τμημάτων των Ερευνητικών Εργαιών της Α' Λυκείου τις οποίες οι μαθητές προετοίμασαν καθ' όλη τη διάρκεια του διδακτικού έτους. Οι μαθητές εργάστηκαν σε  υπο-ομάδες και αξιολογούσαν τις υπόλοιπες. Έτσι το τελικό αποτέλεσμα "φιλτραρίστηκε" και ανατροφοδοτήθηκε αρκετές φορές με σωστότερες πληροφορίες.

Παρατίθενται οι 4 Εργασίες της Α' Λυκείου

Χριστιανισμός και μουσική

Νοστράδαμος. Προφήτης ή αγύρτης

Η εξέλιξη της κινητής τηλεφωνίας - το χτες και το σήμερα

Εθισμός κι εξάρτηση

Ερωτηματολόγιο ερευνητικής εργασίας με τίτλο: "Κινητή τηλεφωνία - εξέλιξη συσκευών"

Κατηγορία: Α' Λυκείου
Δημοσιεύθηκε : Τετάρτη, 25 Νοέμβριος 2015

mobile2

Προετοιμάστηκε από τους μαθητές της A' Λυκείου ένα ερωτηματολόγιο για την "Κινητή Τηλεφωνία και την εξέλιξη των συσκευών". Το ερωτηματολόγιο

αυτό δημιουργήθηκε στα πλαίσια ομώνυμης εργασίας στο μάθημα της Ερευνητικής Εργασίας και θα θέλαμε από όλους σας να συμμετάσχετε ώστε να βγουν χρήσιμα και ασφαλή συμπεράσματα.

Επιπλέον, θα θέλαμε να κοινοποιήσετε αυτό το ερωτηματολόγιο με όσους/ες μπορείτε, κάνοντας χρήση των Νέων Τεχνολογιών: e-mail, Social Media, ιστοσελίδες, blogs.

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων!

Οι συμμετέχοντες στο συγκεκριμένο Project