Παρουσίαση των Ερευνητικών Εργασών της Α' Λυκείου

Κατηγορία: Α Λυκείου
Δημοσιεύθηκε : Κυριακή, 26 Απρίλιος 2015

Παρουσιάστηκαν την Δευτέρα 11 Μαϊου 2015 οι τελικές εργασίες των μαθητών των τριών Τμημάτων των Ερευνητικών Εργαιών της Α' Λυκείου τις οποίες οι μαθητές προετοίμασαν καθ' όλη τη διάρκεια του διδακτικού έτους. Οι μαθητές εργάστηκαν σε  υπο-ομάδες και αξιολογούσαν τις υπόλοιπες. Έτσι το τελικό αποτέλεσμα "φιλτραρίστηκε" και ανατροφοδοτήθηκε αρκετές φορές με σωστότερες πληροφορίες.

Παρατίθενται οι 3 Εργασίες της Α' Λυκείου

Ιστορία του ραδιόφωνο - το χτες το σήμερα και το αύριο

Χοροί και παράδοση

Ο μαγικός αριθμός επτά

Ερωτηματολόγιο για το Project "Ραδιόφωνο" της Α' Λυκείου

Κατηγορία: Α Λυκείου
Δημοσιεύθηκε : Κυριακή, 30 Νοέμβριος 2014

Προετοιμάστηκε από τους μαθητές της Β' Λυκείου ένα ερωτηματολόγιο για τ "Ραδιόφωνο". Το ερωτηματολόγιο αυτό δημιουργήθηκε στα πλαίσια της Ερευνητικής Εργασίας "Ιστορία του Ραδιοφώνου - το χτες, το σήμερα και το αύριο" και θα θέλαμε από όλους σας να συμμετάσχετε ώστε να βγουν χρήσιμα και ασφαλή συμπεράσματα. Επιπλέον, θα θέλαμε να κοινοποιήσετε αυτό το ερωτηματολόγιο με όσους/ες μπορείτε, κάνοντας χρήση τις Νέες Τεχνολογίες: e-mail, Social Media, ιστοσελίδες, blogs.

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων!

Οι συμμετέχοντες στο συγκεκριμένο Project