Διδακτική επίσκεψη στην Ιατρική Σχολή του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας

Κατηγορία: Εκπαιδευτικές
Δημοσιεύθηκε : Κυριακή, 25 Φεβρουάριος 2018

Την Πέμπτη 1 Φεβρουαρίου 2018 οι μαθητές της Γ' Λυκείου της Θετικής Κατεύθυνσης του Σχολείου μας επισκέφθηκαν την Ιατρική Σχολή του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας. Ενημερώθηκαν σχετικά με τη λειτουργία του τμήματος της Ιατρικής Σχολής, ξεναγήθηκαν στα Εργαστήρια Ανατομίας και Βιολογίας και παρακολούθησαν με ιδιαίτερο ενδιαφέρον και ζήλο διάφορες τεχνικές και πειράματα που πραγματοποιούνται εκεί. Ευχαριστούμε θερμά τον Κο Σγάντζο Μάρκο, Αναπληρωτή Καθηγητή Ανατομίας και την Κα Σάτρα Μαρία, ΕΔΙΠ Βιολογίας για τη φιλοξενία τους και ευχόμαστε του χρόνου όσοι από τους μαθητές μας το επιθυμούν να είναι φοιτητές εκεί.

Την εκπαιδευτική επίσκεψη οργάνωσαν και υλοποίησαν οι καθηγητές του Σχολείου μας, κος Χουλιάρας Φάνης, Χημικός και η κα Οικονόμου Παγώνα, Βιολόγος.

iatriki