Ηλεκτρονική αι?τηση εγγραφη?ς, ανανε?ωσης εγγραφη?ς η? μετεγγραφη?ς», μαθητω?ν/-τριω?ν για το σχολικο? ε?τος 2020?2021

Κατηγορία: Νέα & ανακοινώσεις Δημοσιεύθηκε : Τετάρτη, 17 Ιούνιος 2020

Από τις 18 Ιουνίου 2020 και ώρα 09:00 έως τις 2 Ιουλίου 2020 και ώρα 23:59 θα μπορούν όσοι/ ες επιθυμούν να εγγραφούν, να ανανεώσουν την εγγραφή τους ή να μετεγγραφούν σε οποιαδήποτε τάξη Δημόσιων Ημερήσιων και Εσπερινών ΓΕ.Λ. - ΕΠΑ.Λ. για το σχολικό έτος 2020-2021, να υποβάλουν "Ηλεκτρονική Αίτηση", σύμφωνα με εγκύκλιο του υπουργείου Παιδείας.

Οι αιτήσεις γίνονται μέσω της εφαρμογής e-εγγραφές στην ηλεκτρονική διεύθυνση:  http://e-eggrafes.minedu.gov.gr, συμπληρώνοντας όλα τα απαραίτητα στοιχεία και αφού κάνετε είσοδο στο σύστημα με τους κωδικούς που έχετε στο Taxis.

Ενημερώνουμε ότι για την επιτυχή υποβολή της ανανέωσης εγγραφής στην παραπάνω πλατφόρμα απαιτούνται:

• Ο Αριθμός Μητρώου του μαθητή (φαίνεται στον έλεγχο προόδου του Α' Τετραμήνου ή στον ηλεκτρονικό έλεγχο που σας στάλθηκε στο email σας).
  • Ένα τηλέφωνο
  • Ένα υπαρκτό email
  • Ημερομηνία γέννησης του μαθητή

Δείτε την εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας.