Ένα "ευχαριστώ"

Κατηγορία: Νέα & ανακοινώσεις Δημοσιεύθηκε : Πέμπτη, 29 Ιούνιος 2023

Το τέλος μιας θητείας σε ένα Σχολείο είναι μια αμήχανη στιγμή. Από τη μία υπάρχει η χαρά για την επίτευξη ενός στόχου και την αρχή μιας νέας εμπειρίας, από την άλλη υπάρχει η λύπη για όλα αυτά που αφήνεις πίσω, την οικεία ρουτίνα, το γνώριμο κτίριο, μα πάνω απ’ όλα τα πρόσωπα που γέμιζαν την καθημερινότητα. Είμαι κι εγώ πια ένας «απόφοιτος» του Λυκείου μας που πέρασα σε άλλη σχολή και σε άλλη πόλη.

Σας ευχαριστώ όλους για τη συνεργασία και την στήριξή σας, ιδίως στην τελευταία μου χρονιά ως αναπληρωτής διευθυντής. Τα λόγια είναι φτωχά να αποδώσουν το συναίσθημα, γι’ αυτό προτιμώ να κρατήσουμε τις όμορφες εικόνες όλων αυτών των στιγμών που μοιραστήκαμε και να πούμε απλά και φιλικά… «Εις το επανιδείν»

Νίκος Πέτρου

Απερχόμενος Δντής 8ου ΓΕΛ - νυν Δντής ΓΕΛ Συκουρίου