Η αποκριάτικη παράσταση του σχολείου μας!!!!

Κατηγορία: Νέα & ανακοινώσεις Δημοσιεύθηκε : Πέμπτη, 28 Μάρτιος 2024

apokries

ΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΠΡΑΓΝΑΤΟΠΟΙΗΘΗΚΕ Η ΑΠΟΚΡΙΑΤΙΚΗ ΓΙΟΡΤΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ

Για μια ακόμη χρονιά πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία η αποκριάτικη γιορτή του Σχολείου μας. Με την καθοδήγηση και τη συνεχή στήριξη της φιλολόγου του σχολείου μας κ. Τρακάλα Μαγδαληνής, οι μαθητές που συμμετείχαν είχαν την ευκαιρία να ξεδιπλώσουν τα ταλέντα τους, να αναδείξουν τις ικανότητες τους στο θέατρο, το χορό και το τραγούδι και να σκορπίσουν στιγμές γέλιου, χαράς και αυθεντικής ψυχαγωγίας στους μαθητές και του καθηγητές του σχολείου που είχαν την τύχη να τους παρακολουθήσουν. Παράλληλα, μέσα από τη μίμηση των καθηγητών του σχολείου μας (έγινε ύστερα από την συγκατάθεση όλων ανεξαιρέτως και χωρίς την παραμικρή διάθεση μείωσης της προσωπικότητας τους) δόθηκε η δυνατότητα στους μαθητές να προβάλλουν με μοναδικό, αυθόρμητο, εύθυμο  και πηγαίο τρόπο την δικιά τους οπτική γωνία για όσα εκτυλίσσονται στη σχολική τους καθημερινότητα. Η κατάθεση ψυχής που έγινε από τους μαθητές μας και η αναγνώριση της προσπάθειας τους από τους καθηγητές τους-από τους οποίους δέχθηκαν ένα ζεστό χειροκρότημα και θερμά συγχαρητήρια-συνέτεινε στην περαιτέρω σύσφιξη των μεταξύ τους σχέσεων που αποτελεί άλλωστε στρατηγικό στόχο του σχολείου μας.