Καλωσορίσατε στην ιστοσελίδα του σχολείου μας!!!

Κατηγορία: Uncategorised Δημοσιεύθηκε : Δευτέρα, 18 Σεπτέμβριος 2023

εικόνα 8ου ΓΕΛ

Το 8ο ΓΕΛ Λάρισας βρίσκεται στην περιοχή των Αμπελοκήπων και καλύπτει μαθητές της συνοικίας αλλά και από τις περιοχές του Νοσοκομείου και των Αγ. Σαράντα. Φέτος (Σχολικό Έτος 2023-2024) αριθμεί 186 μαθητές και μαθήτριες, με 3 Τμήματα στην Α', 3 Τμήματα στη Β' Τάξη και 3 στη Γ' Λυκείου. Οι εκπαιδευτικοί ανέρχονται στους 32. Υποδιευθύντρια του Σχολείου μας είναι η κα Καρδά Ισιδώρα, Φιλόλογος.

Κτιριακώς είναι άρτια οργανωμένο με 12 αίθουσες διδασκαλίας, Aίθουσα Kαθηγητών, Γραφείο Υποδιευθυντή, Γραμματείας, Aίθουσα Προβολών, Εργαστήριο Πληροφορικής, Εργαστήριο Φυσικών Επιστημών και Σχολική Βιβλιοθήκη. Δε θα παραλείψουμε και το Κλειστό Γυμναστήριο στο οποίο γυμνάζονται οι μαθητές μας.

Μέσα από την ιστοσελίδα μας καταφέραμε και "ανοίξαμε" ένα νέο δίαυλο ενημέρωσης τόσο με τους μαθητές και γονείς όσο και με τους αποφοίτους - φίλους του Σχολείου μας. Χρήσιμα έντυπα για τους γονείς, ηλεκτρονικά μαθήματα για τους μαθητές και ό,τι δραστηριότητα πραγματοποιείται στο Σχολείο μας θα είστε σε θέση να την παρακολουθήσετε!

Σε αυτή την προσπάθεια θέλουμε να συνεισφέρετε κι εσείς: Προτείνετε, τι θα θέλατε να συμπεριληφθεί στην ιστοσελίδα μας και θα καταβάλλουμε κάθε δυνατή προσπάθεια για την υλοποίησή τους!

Με τιμή,

Κουλουράς Γεώργιος