Ενημέρωση μαθητών από την Υπεύθυνη του ΚεΣυΠ Λάρισας

Κατηγορία: Δράσεις - ενημερώσεις Δημιουργήθηκε : Τετάρτη, 22 Οκτώβριος 2014 Τελευταία ενημέρωση : Δευτέρα, 10 Νοέμβριος 2014 Δημοσιεύθηκε : Τετάρτη, 22 Οκτώβριος 2014

Σήμερα Τετάρτη 22 Οκτωβρίου πραγματοποιήθηκε ενημέρωση στους μαθητές της Γ' Λυκείου σχετικά με τις επιλογές τους στις Σχολές Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης από την υπεύθυνη του Κέντρου Συμβουλευτικής & Προσανατολισμού Ν. Λάρισας κα Νίνα Γαλάνη.

Μέσα από την ψηφιακή πλατφόρμα www.sep4u.grη κα Γαλάνη προέτρεψε τους μαθητές να δημιουργήσουν ένα σενάριο με πιθανές βαθμολογίες στα Πανελλαδικώς εξεταζόμενα μαθήματα για να δουν τελικά πόσα μόρια έχουν συλλέξει και ποιές είναι οι σχολές επιτυχίας τους.

Η κα Γαλάνη θα επισκεφτεί ξανά το Σχολείο μας, αυτή τη φορά για ενημέρωση των μαθητών της Α και Β Τάξης

Χρήσιμοι σύνδεσμοι:

ΚΕΣΥΠ Φλώρινας