Το 8ο ΓΕΛ Λάρισας στο RUN GREECE!

Κατηγορία: Αθλητικές Δημοσιεύθηκε : Κυριακή, 26 Μάρτιος 2017

Το Σχολείο μας, ασταμάτητο από δράσεις, επισκέψεις, ενημερώσεις, εκδρομές (σύντομα...) αλλά και μαθήματα (μην τα ξεχνάμε αυτά!) συμμετείχε στο φετινό RUN GREECE των 5 Km που διεξήχθη σήμερα στην πόλη μας! Οι συμμετέχοντες χιλιάδες, το ίδιο και οι συνοδοί τους, οπότε ήταν αρκετά δύσκολο να μαζευτούμε οι 30 μαθητές/τριες και οι 5 καθηγητές(!!!!) του Σχολείου μας για μια φωτογραφία!!! Αν και σημασία δεν έχει ο χρόνος τερματισμού, αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στον μαθητή του Σχολείου μας Κανάκη Βασίλη ο οποίος τερμάτισε 4ος, πίσω ακριβώς από 3 επαγγελματίες μαραθωνοδρόμους!!!

Για την ιστορία, ίσως είμαστε το μοναδικό Σχολείο του οποίου η Διεύθυνση (Διευθυντής & Υποδιευθυντής) συμμετείχαν στο RUN GREECE! Κι αν θέλετε κι άλλα στατιστικά, το 25% του Συλλόγου μας έλαβε μέρος στον αγώνα!!! Μπορείτε να βρείτε άλλο Σχολείο με τα παραπάνω επιτεύγματα;;;

Όλο το φωτογραφικό υλικό μπορείτε να το βρείτε στο Λεύκωμα του Σχολείου μας

Για να ενημερωθείτε για τους ατομικούς σας χρόνους πατήστε εδώ