«Larissa Riverside» ?H ραδιοφωνική ομάδα του 8ου ΓΕΛ!

Κατηγορία: Πολιτιστικά προγράμματα Δημοσιεύθηκε : Τετάρτη, 19 Νοέμβριος 2014

Η Ραδιοφωνική ομάδα του Σχολείου μας είναι γεγονός και μέρα με τη μέρα παίρνει σάρκα και οστά!

Αποτελείτραι από 28 μαθητές και μαθήτριες της Α Τάξης οι οποίοι συμμετέχουν στο Πολιτιστικό Πρόγραμμα του Σχολείου μας "To 8o ΓΕΛ Λάρισας στο European School Radio" . Eνθουσιασμένοι όλοι τους έχουν ήδη ηχογραφήσει το διαφημιστικό τους σποτάκι το οποίο θα ακούγεται από την διαδικτυακή συχνότητα του European School Radio http://blogs.sch.gr/esrblog), "συχνότητα" από την οποία και θα απολαμβάνουμε τις εκπομπές τους!

Η πρώτη προγραμματισμένη εκπομπή του Σχολείου μας είναι για την Πέμπτη 11 Δεκέμβρη στις 22:00. Από κει και πέρα, κάθε 4 εβδομάδες θα ετοιμάζουμε και μια νέα εκπομπή πε ποικίλλα θέματα.

Γι αυτό ...συντονιστείτε στο European School Radio και στην εκπομπή "Larissa Riverside" του Σχολείου μας!!

Ακούστε το σποτάκι μας:

Περισσότερα για την εκπομπή του Σχολείου μας εδώ