Πρωτιά σε Πανελλήνιο Διαγωνισμό σκίτσου

Κατηγορία: Δράσεις - ενημερώσεις Δημιουργήθηκε : Τετάρτη, 13 Ιούλιος 2016 Τελευταία ενημέρωση : Τετάρτη, 13 Ιούλιος 2016 Δημοσιεύθηκε : Τετάρτη, 13 Ιούλιος 2016

Η "Σκιτσοφρένεια@Pierce 2016", ο 2ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Σκίτσου, κόμικς και Γελοιογραφίας, ολοκληρώθηκε με μεγάλη επιτυχία. Ο διαγωνισμός πργανώθηκε από το Pierce - Αμερικανικό κολλέγιο Ελλάδος, τέθηκε πό την αιγίδα της ΔΔΕ Β' Αθήνας και υπεβλήθησαν συνολικά 708 έργα μαθητών και μαθητριών από 189 Γυμνάσια και Λύκεια της χώρας.

Το Σχολείο θέλει να εκφράσει και δημοσίως ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στη μαθήτριά μας Καλογήρου Δήμητρα η οποία πρώτευσε με το έργο της.

Όλα τα έργα των συμμετεχόντων και συμμετεχουσών θα παραμείνουν αναρτημένα στην ιστοσελίδα του Σχολείου και στο www.pierce.gr/news/skitsofreneia

Σας περινένουμε όλους στη "Σκιτσοφρένεια @ Pierce 2017" που ήδη ετοιμάζεται!!!!

prizeskitso present