Προσφορά - στήριγμα ζωής από τους μαθητές μας

Κατηγορία: Δράσεις - ενημερώσεις Δημιουργήθηκε : Πέμπτη, 14 Απρίλιος 2016 Τελευταία ενημέρωση : Παρασκευή, 15 Απρίλιος 2016 Δημοσιεύθηκε : Παρασκευή, 15 Απρίλιος 2016

Το Σχολείο μας, πάντα ευαισθητοποιημένο σε θέματα ανθρωπισμού και περιβάλλοντος, δραστηριοποιήθηκε για μια ακόμη φορά στο κάλεσμα του Τ.Ε.Ε. Ειδικής Αγωγής Λάρισας για τη συγκέντρωση πλαστικού (καπάκια) που ανταλλάσσονται με αναπηρικά αμαξίδια.

Μια απλή προσφορά των μαθητών του Σχολείου μας που θα γίνει στήριγμα ζωής σε ένα άτομο με αναπηρία και θα του χαρίσει τη δυνατότητα να διευκολύνει τη ζωή του.

Μαθητές του Σχολείου μας, καθηγητές αλλά και η υπεύθυνη του κυλικείου συνέβαλλαν στην παραπάνω δράση. Το αποτέλεσμα ήταν να μαζευτούν χιλιάδες καπάκια σε 35 μεγάλες σακούλες απορριμμάτων, η δε μεταφορά τους δεν επέτρεψε στο συνοδηγό του αυτοκινήτου να μεταβεί στον τόπο προορισμού!

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος του Σχολείου εύχεται να υπάρχει πάντοτε ανταπόκριση σε παρόμοιες πρωτοβουλίες και να παρακινηθούν κι άλλοι φορείς καθώς και απλοί συμπολίτες μας.

kapakia2kapakia3kapakia4kapakiakapakia1