Σχολική γιορτή 28ης Οκτωβρίου 2016

Κατηγορία: Εορτές Δημοσιεύθηκε : Τρίτη, 01 Νοέμβριος 2016

Μια καλοστημένη γιορτή παρακολούθησαν μαθητές, γονείς, και καθηγητές οι οποίοι βρέθηκαν σήμερα στο Σχολείο μας. Η γιορτή, την οποία επιμελήθηκε η καθηγήτρια του Σχολείου μας κ. Καρδά Ισιδώρα ήταν ομολογουμένως εντυπωσιακή.

Προηγήθηκε το καλωσόρισμα προς τους επίσημους καλεσμένους, γονείς, μαθητές & εκπαιδευτικούς από τον Διευθυντή του Σχολείου μας κ. Τσιχουρίδη Χαρίλαο.

Αμέσως μετά έλαβε χώρα η ανάγνωση του Πρακτικού του Συλλόγου από την καθηγήτρια κ. Καρδά Ισιδώρα.

Στη συνέχεια ανακοινώθηκαν οι αριστεύσαντες του προηγούμενου Σχολικού Έτους στους οποίους δόθηκαν τα βραβεία και αριστεία.

Ακολούθησε η παράδοση - παραλαβή της Σημαίας προς τον Σημαιοφόρο μαθητή Ανδρόνικο Αχιλλέα και τους παραστάτες για την Σχολική παρέλαση και τέλος όλοι μας «ταξιδέψαμε» μέσα από τις αφηγήσεις των μαθητών και τα εκπληκτικά βίντεο στην τότε εποχή.

28 1

28 2

28 7

28 3

28 5

28 6

28 8

Δε θα πρέπει ν απαραλείψουμε και τη μεγάλη προσπάθεια της καθηγήτριας του Σχολείου μας κ. Μπρούζα Έφη η οποία σε ρόλο μαέστρου - μουσικού οργάνωσε άψογα την χορωδία και τους τραγουδιστές/τριες.