Σχολική γιορτή 28ης Οκτωβρίου 2017

Κατηγορία: Εορτές Δημοσιεύθηκε : Σάββατο, 28 Οκτώβριος 2017

Μια λιτή και απέριττη γιορτή, παρακολούθησαν μαθητές, γονείς και καθηγητές οι οποίοι βρέθηκαν σήμερα στο Σχολείο μας. Η γιορτή, την οποία επιμελήθηκε ο καθηγητής του Σχολείου μας κ. Αποστόλου Αντώνης ήταν πολύ καλή.

Προηγήθηκε η ανάγνωση του Πρακτικού του Συλλόγου από την καθηγήτρια κ. Καρδά Δώρα

giorti2810171

Ακολούθησε η παράδοση - παραλαβή της Σημαίας προς την Σημαιοφόρο μαθήτρια και τους παραστάτες για την αυριανή Σχολική παρέλαση και τέλος όλοι μας «ταξιδέψαμε» μέσα από τις αφηγήσεις των μαθητών και τα εκπληκτικά βίντεο στην τότε εποχή.

giorti2810172

Στη συνέχεια ανακοινώθηκαν οι αριστεύσαντες του προηγούμενου Σχολικού Έτους στους οποίους δόθηκαν τα βραβεία και αριστεία.

Ιδιαίτερη αναφορά θα πρέπει να δοθεί στις ευχαριστίες του Συλλόγου Διδασκόντων προς τον απερχόμενο Διευθυντή του Σχολείου μας κ. Τσιχουρίδη Χαρίλαο ο οποίος θα προσφέρει πλέον από την πλευρά του Πανεπιστημιακού Δασκάλου, στο Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας (Βόλος)