Αποκριάτικη θεατρική παράσταση του Σχολείου μας

Κατηγορία: Εορτές Δημοσιεύθηκε : Σάββατο, 17 Φεβρουάριος 2018

Μια υπέροχη θεατρική παράσταση είχαμε τη χαρά να παρακολουθήσουμε και φέτος στο Σχολείο μας! Μια παράσταση από αυτές που εδώ και 7 συνεχόμενα χρόνια δημιουργεί στο Σχολείο μας η φιλόλογος κ. Μάγδα Τρακάλα! Το ... menu της ημέρας περιελάμβανε πανέμορφα και πανέξυπνα σκετς, βγαλμένα μέσα από πετυχημένες διαφημίσεις, θεατρικές παραστάσεις, διαχρονικές ταινίες κινηματογράφου/τηλεόρασης αλλά και απίστευτους αυτοσχεδιασμούς! Οι συντελεστές ετοίμαζαν εδώ και καιρό την κάθε σκηνή του θεατρικού με υπομονή κι επιμονή!

Στο τέλος βέβαια δεν παρέλειψαν να μιμηθούν, ποιούς άλλους: όλους εμάς τους καθηγητές/τριες! που ζούμε μαζί τους, φωνάζουμε, ακούμε, συμφωνούμε, διαφωνούμε, επιχειρηματολογούμε αλλά πάνω απ' όλα ΑΓΑΠΑΜΕ!!!!

apokries640480

Δείτε όλο το φωτογραφικό υλικό στο Αποκριάτικο λεύκωμα του 8ου Λυκείου